Povídky

Terida


Kněží řádu božské Aury tvrdí, že svět podléhá předjednané harmonii. Vládne mu neúprosný koloběh, jehož plynulé otáčení je nutné někdy krapánek popostrčit. Podle Romunů svázaných se zemí tlustými kořeny bují svět kolem jako keř divokého maliníku. Je důležité ho živit a brát si jen uměřeně.
Snaží se vymezit se jeden druhému, ale co naplat. Všichni jsou uhněteni ze stejného těsta. Někteří lidé to ví, většině je to jedno a někteří budou tvrdohlavě bojovat za své lepší pořádky. Přitom všem cinkají po kapsách mince s podobenkou terridského krále a všichni uctívají velkou královskou Cestu, jako by to snad bylo další božstvo a ne stavba z kamenů.

Šálek čaje 

Nahlédněme společně do života romunské tanečnice Helgy. Ukáže nám jenom střípek a má tu drzost se domnívat, že nás chytne na tolik, že budeme chtít ještě. Takhle to totiž u Helgy obvykle všechno funguje. 
Krátká povídka vznikla v rámci vyhlášeného tématu týdne na blog.cz a umístila se ve výběru.

Ani za zlatý prase

Harry slouží u policejního sboru. Momentálně přesídlil z rušného hlavního města na vesnici a snaží se tam o to samé, o co kdekoliv jinde. Splynout s davem. Tenhle kluk z heleapolské dělnické čtvti moc dobře ví, jak se nedostat do problémů. Jenže potom potká Trudy a bude muset pár věcí v životě zpřeházet.
Příspěvek do soutěže O Dračí řád 2013 (17. místo)

Tchoří deníky


Jméno mu dala mluvící lebka a jeho pánem je orčí mág. Diblík je hrdina bez bázně a hany. Když prchá, říká tomu taktický ústup. Když se třese, jen se snaží zachovat stálou teplotu těla. Dámy před ním prchají, draci by ho samou láskou snědli a zbytek vyškrábli párátkem. Je pravým nehrdinou mezi nehrdiny, právoplatný člen družiny individuí, o nichž lze říct jen to, že jsou vskutku podivná. Výsledek výpravy je nejistý. Pán téhle jeskyně je totiž stejně podlý a zvrácený jako jeho oběti.


Jak se tchoř válečníkem stal (revidovaná verze ze starého blogu)

Jak dělá tchoř družinu (rozpracováno)


Životní moudra lorda Díblíka, tchořího válečníka

Žádné komentáře:

Okomentovat